| Valmistaja | Intel |
| Kapasiteetti | 150 Gt |
| Takuu | 5 vuotta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lukunopeus | 170 Mt/s |
| Kirjoitusnopeus | 140 Mt/s |
| Keskimääräinen vikaantumisjakso | 2 milj. tuntia |
| Muistin tyyppi | 3D NAND |
| Virrankulutus (luku/kirjoitus) | 2 W |
| Virrankulutus (Idle) | 0,6 W |
| S.M.A.R.T. | On |
| TRIM tuki | On |
| Native Command Queuing (NCQ) | On |
| SSD | On |
| Tiedon salaus | On |
| Mitat | |
| Leveys | 22 mm |
| Korkeus | 3,5 mm |
| Syvyys | 80 mm |
| Paino | 9 g |
| Liitettävyys | |
| M.2 | On |