| Valmistaja | Intel |
| Nopeus | 3 700 MHz |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Prosessoriperhe | Xeon |
| Suorittimen ominaisuudet | |
| Ydin | 4 kpl |
| Määrä | 4 kpl |
| Välimuistin määrä | 10 000 kt |
| Valmistustekniikka | 22 nm |
| VID Voltage Range | 0.65–1.30V |
| Virrankulutus | 130 W |
| Intel Virtualization Technology | On |