| Valmistaja | Intel, IBM, Cisco, HP, Fujitsu |
| Nopeus | 2 500 MHz |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Prosessoriperhe | Xeon |
| Suorittimen ominaisuudet | |
| Ydin | 4 kpl |
| Määrä | 4 kpl |
| Välimuistin määrä | 10 000 kt |
| Valmistustekniikka | 22 nm |
| VID Voltage Range | 0.65–1.30V |
| Virrankulutus | 80 W |