| Valmistaja | Intel, IBM, Cisco, Lenovo |
| Nopeus | 3 000 MHz |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Prosessoriperhe | Xeon |
| Suorittimen ominaisuudet | |
| Ydin | 10 kpl |
| Määrä | 10 kpl |
| Välimuistin määrä | 25 000 kt |
| Valmistustekniikka | 22 nm |
| VID Voltage Range | 0.65–1.30V |
| Virrankulutus | 130 W |