| Valmistaja | Iogear |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ominaisuudet | SmartCard -lukija |
| Takuu | 24kk |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Windows 8.1 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows XP | On |
| Yhteys | |
| Langallinen | On |
| Mitat | |
| Leveys | 461 mm |
| Korkeus | 37 mm |
| Syvyys | 162 mm |
| Paino | 800 g |
| Liitäntä | |
| USB | On |