| Valmistaja | JVC |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Objektiivi | |
| Zoom (optinen) | 20x |
| Suodattimen halkaisija | 72 mm |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 29 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 580 mm |
| Kenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Pikseleitä kaikkiaan | 2,2 mpix |
| Koko | 1/3 " |
| Mitat | |
| Paino | 4 800 g |
| Näyttö | |
| Pikselimäärä | 1 150 000 pikseliä |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| PAL | On |
| NTSC | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| AV | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Tarkennus | |
| Käsisäätö | On |
| Automaattinen | On |
| Kasvontunnistus | On |