| Valmistaja | JVC |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | MPEG-4 AVC / H.264, 3 840 px, 2 160 px, 4K |
| Tyyppi | MPEG-4 AVC / H.264 |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Nimitys | 4K |
| Mitat | |
| Leveys | 135 mm |
| Korkeus | 190 mm |
| Syvyys | 263 mm |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| AV | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |