| Valmistaja | Klipsch |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Taajuusvaste | 40-20000 Hz |
| Elementit | Titanium-loaded Tweeters with Tractrix Horns, Woofers with a Ported Enclosure |
| Teho per kanava | 100 W |
| Kaiutinjärjestelmä | 2.0 |
| Äänenpaine | 106 dB |
| Elemettien koot | Tweeters: 1", Woofers: 6,5" |
| Aktiivikaiutin | On |
| Tuotekuvaus | Part of the Klipsch Heritage Wireless series, The Sixes is an incredibly versatile audio system. Able to connect directly to a turntable, TV, computer or Bluetooth® wireless enabled device – these speakers deliver amazing acoustics no matter what source. |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| Ulos tulot | Optinen ääni |
| Aux in | On |
| Mitat | |
| Leveys | 220 mm |
| Korkeus | 425,5 mm |
| Syvyys | 279 mm |
| Paino | 8,05 kg |