| Valmistaja | Kyocera Mita, Kyocera |
| Prosessori | PowerPC 750FL / 600 MHz |
| Paperikapasiteetti | 1 000 arkkia |
| Paperitasojen määrä | 3 kpl |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Äänitaso valmiustilassa | 37 dbA |
| Äänitaso toiminnassa | 51 dbA |
| Ensimmäisen sivun tulostus | 3,5 s |
| Lämpenemisaika | 60 s |
| Laser | On |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Rinnakkaisportti | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 599 mm |
| Korkeus | 615 mm |
| Syvyys | 646 mm |
| Paino | 68 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 51 sivua/min |
| Tulostuksen resoluutio | |
| Maksimi | 1200 x 1200 dpi |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Linux | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 128 Mt |
| Enimmäismäärä | 640 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 900 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 180 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 4,5 |
| Paperin paino | |
| Minimi | 45 g/m² |