| Valmistaja | LaCie |
| Kapasiteetti | 4 000 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Takuu | 3 v |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Erillinen virtalähde | On |
| Mitat | |
| Leveys | 60 mm |
| Korkeus | 183 mm |
| Syvyys | 168 mm |
| Paino | 1 700 g |
| Liitännät | |
| eSATA | On |
| FireWire 800 | On |
| USB 3.0 | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Alumiini | On |