| Valmistaja | Lenovo |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L |
| Laajennettavissa | 8 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 128 Gt |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics |
| Mitat | |
| Leveys | 37,8 cm |
| Paksuus | 2,29 cm |
| Syvyys | 26,5 cm |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 23 kpl |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |