| Valmistaja | Lenovo |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,6 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4400 |
| Mitat | |
| Leveys | 10,1 cm |
| Korkeus | 33,5 cm |
| Syvyys | 38,2 cm |
| Paino | 6,6 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Minitorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |