| Valmistaja | Lenovo |
| Kamera | On |
| Lisäkamera | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. Bluetooth 4.1 |
| Versio | Bluetooth 4.1 |
| WLAN | v. WiFi 802.11 ac |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i7 |
| Näyttö | |
| Koko | 12 tuumaa |
| Resoluutio | 2 880 x 1 920 px |
| Resoluutio (leveys) | 2 880 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 920 px |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 256 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 292 mm |
| Leveys | 210 mm |
| Paksuus | 8,9 mm |
| Paino | 780 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 41 000 mAh |