| Valmistaja | Lenovo |
| GPS | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 2,0 Mpix (edessä) |
| Suoritin | |
| Tyyppi | APQ8017 |
| Näyttö | |
| Koko | 10 tuumaa |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 247 mm |
| Leveys | 171 mm |
| Paksuus | 3,5 mm |
| Paino | 509 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 7 000 mAh |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 1 000 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 6.0 | On |