| Valmistaja | Lenovo |
| GPS | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4,0 |
| Versio | 4,0 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11a/b/g/n/ac |
| USB | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 5 Mpix (edessä) |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Quad-Core |
| Nopeus | 1,3 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 10,1 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 247 mm |
| Leveys | 171 mm |
| Paksuus | 8,9 mm |
| Paino | 500 g |
| Akku | |
| Akkukesto | 7 000 mAh |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 2 000 |