| Valmistaja | Lenovo |
| Tuotekuvaus | Lenovo Tab 4 10,1" WiFi on tehokas koko perheen tabletti sujuvaan hyötykäyttöön sekä rentouttavaan viihdekäyttöön. Tabletin työtehoista huolehtii Qualcomm Snapdragon 425 -neliydinprosessori 2 GB RAM-muistin tuella. Lenovo Tab 4:n 10,1” IPS-näyttö sopii pitempiinkin työrupeamiin silmien rasitusta vähentävän sinivalosuodatuksen ansiosta. Laajan katselukulman ja HD-resoluution ansiosta tabletti sopii hyvin myös Netflixin ja muiden suoratoistopalveluiden käyttämiseen. Kaikille perheenjäsenille voi luoda oman käyttäjätilin Lenovo Tab 4:een, ja käyttäjäkohtaiset asetukset varmistavat, että tabletti on turvallinen myös perheen pienimmille. Sisäistä tallennustilaa Lenovo Tab 4:sta löytyy 16 GB verran, ja 7 000 mAh akku tarjoaa kertalatauksella jopa 10 tuntia käyttöaikaa. |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Lenovo Tab 4 on tehokas koko perheen tabletti tarkalla 10,1" IPS-näytöllä ja 16 GB Flash-muistilla. Tarjoukset löydät Hintaseurannasta. |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| Bluetooth | v. Bluetooth 4.0 |
| Versio | Bluetooth 4.0 |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisätieto | 5 MP (takana), 2 MP (edessä) |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Qualcomm Snapdragon 425 |
| Nopeus | 1,4 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 10,1 tuumaa |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | microSD, microSDHC, microSDXC |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 170 mm |
| Leveys | 247 mm |
| Paksuus | 8,4 mm |
| Paino | 505 g |