| Valmistaja | Lenovo |
| Tuotekuvaus | Lenovo Tab 4 10 WiFi + 4G on nopea tabletti koko perheen turvalliseen hyöty- ja viihdekäyttöön tehokkaalla prosessorilla, nopealla nettiyhteydellä ja perheen pienimmillekin sopivilla turvaominaisuuksilla. Tabletin 10,1” IPS-näytön laaja katselukulma sekä Dolby Atmos -tekniikka takaavat, että Netflixin ja muiden viihdesovellusten sisältö välittyy Lenovo Tab 4 10:sta terävällä kuvanlaadulla ja muhkeilla soundeilla. Usean käyttäjäprofiilin tallentaminen Lenovo Tab 4 10:een tekee tabletista yksilöllisen älylaitteen jokaiselle perheenjäsenelle. Perheen pienimmät voivat käyttää laitetta turvallisesti Lastentilassa, ja aikuiset voivat sopeuttaa tabletin ominaisuudet ja ulkoasun oman mielensä mukaisiksi. Lenovo Tab 4 10:n sisäinen 16 GB tallennustila on laajennettavissa MicroSD-muistikortin avulla. Tabletin huippunopea 4G LTE -nettiyhteys vaatii SIM-kortin. |
| Kategorian/tuotteen metadescrip | Lenovo Tab 4 10 on tehokas ja mukautuva koko perheen tabletti työ- ja viihdekäyttöön. Netin huipputarjoukset näet Hintaseurannassa. |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. Bluetooth 4.0 |
| Versio | Bluetooth 4.0 |
| WLAN | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisätieto | 5 MP (takana), 2 MP (edessä) |
| Akku | |
| Tyyppi | Litium-ioni |
| Akkukesto | 7 000 mAh |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,4 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 10,1 tuumaa |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | microSD, microSDHC, microSDXC |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 170 mm |
| Leveys | 170 mm |
| Paksuus | 8,4 mm |
| Paino | 505 g |