| Valmistaja | Lenovo |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| Bluetooth | v. Bluetooth 4.0 |
| Versio | Bluetooth 4.0 |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisätieto | 5 MP (takana), 2 MP (edessä) |
| Akku | |
| Tyyppi | Litium-ioni |
| Akkukesto | 7 000 mAh |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,4 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 10,1 tuumaa |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | microSD, microSDHC, microSDXC |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 170 mm |
| Leveys | 247 mm |
| Paksuus | 8,4 mm |
| Paino | 505 g |