| Valmistaja | Lenovo |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4,0 |
| Versio | 4,0 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 b/g/n |
| USB | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 2,0 Mpix (edessä) |
| Akku | |
| Tyyppi | 2 Cell Li-Polymer |
| Akkukesto | 4 850 mAh |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,4 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 8 tuumaa |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MicroSD |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 124 mm |
| Leveys | 211 mm |
| Paksuus | 8 mm |
| Paino | 310 g |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 2 000 |