| Valmistaja | Intel |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,9 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 510 |
| Mitat | |
| Leveys | 3,45 cm |
| Korkeus | 18,29 cm |
| Syvyys | 17,9 cm |
| Paino | 1,3 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |