| Valmistaja | Lenovo |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 sdram |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,2 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 338 cm |
| Korkeus | 88 cm |
| Syvyys | 357 cm |
| Paino | 5,6 kg |
| Liitännät | |
| S/PDIF | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |