| Valmistaja | Lenovo |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Mitat | |
| Leveys | 17,5 cm |
| Korkeus | 40,6 cm |
| Syvyys | 41,3 cm |
| Paino | 1,25 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI Express x1 | 1 kpl |
| Määrä | 1 kpl |
| PCI-Express x16 | 1 kpl |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | Intel Wireless-AC 8260 |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |