| Valmistaja | Lenovo |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 sdram |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 17,9 cm |
| Korkeus | 34,5 cm |
| Syvyys | 18,29 cm |
| Paino | 1,3 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |