| Valmistaja | Lenovo |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,4 GHz |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | 11 in 1 card reader |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 530 |
| Mitat | |
| Leveys | 58,4 cm |
| Korkeus | 50,5 cm |
| Syvyys | 25,3 cm |
| Paino | 7,7 kg |
| Näyttö | |
| Koko | 23,8 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Torni | On |