| Valmistaja | Lenovo |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD, Matta, IPS |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 256 Gt |
| Lisätieto | M.2 SATA Opal2 |
| SSD | On |
| Muisti | |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MMC, SD, SDHC, SDXC |
| Malli | 4-in-1 |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 620 |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Mitat | |
| Leveys | 33,9 cm |
| Syvyys | 23,5 cm |
| Paksuus | 2,39 cm |
| Paino | 2 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | 720 pikseliä |
| Pikselimäärä | 720 pikseliä |
| Akku | |
| Akun kesto | 8 h, 48 Wh |
| Maksimi | 8 h |
| Akun kapasiteetti | 48 Wh |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11 ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |