| Valmistaja | Lenovo |
| Kosketusalusta | On |
| Sormenjälkilukija/tunnistin | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Mini DisplayPort | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | HD |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 072 kt |
| Nopeus | 2,4 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 180 Gt |
| Lisätieto | SATA 6Gb/s - TCG Opal Encryption 2 |
| SSD | On |
| Muisti | |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 620 |
| Akku | |
| Akun kesto | 14,8 h, 48 Wh |
| Maksimi | 14,8 h |
| Akun kapasiteetti | 48 Wh |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Mitat | |
| Leveys | 37,7 cm |
| Syvyys | 25,5 cm |
| Paksuus | 3,085 cm |
| Paino | 2,38 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |