| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| ExpressCard | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD, IPS |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Nopeus | 2,8 GHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | PCIe NVMe M.2 |
| SSD | On |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Nvidia Quadro M1200M, 4 096 Mt, GDDR5 |
| Muisti | 4 096 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 630 |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | 4-in-1 |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Akun kesto | 90 Wh |
| Akun kapasiteetti | 90 Wh |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Mitat | |
| Leveys | 37,74 cm |
| Syvyys | 25,23 cm |
| Paksuus | 3,07 cm |
| Paino | 2,67 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |