| Valmistaja | Lenovo |
| Kosketusalusta | On |
| Sormenjälkilukija/tunnistin | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| ExpressCard | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Akku | |
| Akun kesto | 9,7 h, 57 Wh |
| Maksimi | 9,7 h |
| Akun kapasiteetti | 57 Wh |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | SATA 3Gb/s |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 600 x 900 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, MMC, SDHC, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4000 |
| Mitat | |
| Leveys | 34,05 cm |
| Syvyys | 23,2 cm |
| Paksuus | 2,99 cm |
| Paino | 2,17 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11 a/b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |