| Valmistaja | Lenovo |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,6 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4600 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,5 cm |
| Syvyys | 22,91 cm |
| Paksuus | 2,995 cm |
| Paino | 2,14 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |