| Valmistaja | Lenovo |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3-SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 12 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 6 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,1 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 600 x 900 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MMC, SD, SDHC, SDXC |
| Malli | 4-in-1 |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4400 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,1 cm |
| Syvyys | 22,6 cm |
| Paksuus | 2,29 cm |
| Paino | 1,59 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11a/b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |