| Valmistaja | Lenovo |
| Kosketusalusta | On |
| 4G | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Wide Quad HD, IPS, LED, Multitouch kosketusnäyttö |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 2 560 x 1 440 px |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,7 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 512 Gt |
| Lisätieto | (M.2) PCIe - TCG Opal Encryption |
| SSD | On |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 620 |
| Akku | |
| Akun kesto | 15 h |
| Maksimi | 15 h |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 4 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 33,3 cm |
| Syvyys | 22,9 cm |
| Paksuus | 1,705 cm |
| Paino | 1,42 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |