| Valmistaja | Lenovo |
| Kosketusnäyttö | On |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 8 kpl |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 096 kt |
| Nopeus | 2,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 12,5 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC, MMC |
| Malli | 4-in-1 |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 5500 |
| Mitat | |
| Leveys | 31,6 cm |
| Syvyys | 22,1 cm |
| Paksuus | 1,94 cm |
| Paino | 1,58 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 Professional | On |
| Windows 8 Pro | On |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |