| Valmistaja | LG |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 28 tuumaa, 250 cd/m2, 1000:1, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 28 tuumaa |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 4,5 kg |
| Leveys | 641,5 mm |
| Korkeus | 396,3 mm |
| Syvyys | 57,5 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 28 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 56 Hz |