| Valmistaja | LG |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 29 tuumaa, 74 cm, 1000:1, 5 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 29 tuumaa |
| Halkaisija | 74 cm |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 5,2 kg |
| Leveys | 702,5 mm |
| Korkeus | 328,2 mm |
| Syvyys | 63,8 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Takuu | |
| Kesto | 36 kk |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |