| Valmistaja | LG |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| HDMI-liitinten määrä | 3 |
| Komponenttivideo | 1 |
| RS232C | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 4,85 kg |
| Leveys | 739 mm |
| Korkeus | 441 mm |
| Syvyys | 84 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 32 tuumaa |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-S | On |
| DVB-T2 | On |
| DVB-S2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 36 W |
| Tuetut palvelut | |
| Netflix | On |