| Valmistaja | LG |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 32 tuumaa, 81,3 cm, 300 cd/m2, 1200:1, 10 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 32 tuumaa |
| Halkaisija | 81,3 cm |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1200:1 |
| Vasteaika | 10 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Mitat | |
| Leveys | 743,2 mm |
| Korkeus | 504,2 mm |
| Syvyys | 11,2 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 1 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 56 Hz |