| Valmistaja | LG |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 32 tuumaa, 81 cm, 450 cd/m2, 1300:1, 10 ms, 178 astetta, 178 astetta, 5000000:1 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 32 tuumaa |
| Halkaisija | 81 cm |
| Kirkkaus | 450 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1300:1 |
| Vasteaika | 10 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 5000000:1 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 8 kg |
| Leveys | 740,4 mm |
| Korkeus | 442 mm |
| Syvyys | 35,6 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 65 W |