| Valmistaja | LG |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 37,5 tuumaa |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 600 px |
| Määrä | 2 kpl |
| Korkeus | 100 mm |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| HDMI-portti | On |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Teho | 10 W |
| Maksimi | 120 W, 1 W |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Ultra HD | On |