| Valmistaja | LG |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Mitat | |
| Leveys | 949 mm |
| Korkeus | 555 mm |
| Syvyys | 32 mm |
| Paino | 12,5 kg |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 42 tuumaa, 107 cm, 500 cd/m2, 178 astetta, 178 astetta, 16:9 |
| Koko | 42 tuumaa |
| Halkaisija | 107 cm |
| Kirkkaus | 500 cd/m2 |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,5 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 50 Hz |