| Valmistaja | LG |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 43 tuumaa, 450 cd/m2, 1100:1, 12 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9, 5000000:1 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 43 tuumaa |
| Kirkkaus | 450 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1100:1 |
| Vasteaika | 12 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 5000000:1 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 9,8 kg |
| Leveys | 969,6 mm |
| Korkeus | 563,9 mm |
| Syvyys | 38,6 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 65 W |