| Valmistaja | LG |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ultra HD | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DVI-D | On |
| HDMI-portti | On |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 13,3 kg |
| Leveys | 1103,2 mm |
| Korkeus | 648 mm |
| Syvyys | 38,6 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 49 tuumaa, 500 cd/m2, 1100:1, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:9, 400000:1 |
| Koko | 49 tuumaa |
| Kirkkaus | 500 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1100:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 400000:1 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 100 W |