| Valmistaja | LG |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DVI-D | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| VESA-kiinnitys | |
| Leveys | 600 mm |
| Korkeus | 400 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 49 tuumaa, 500 cd/m2, 16:9 |
| Koko | 49 tuumaa |
| Kirkkaus | 500 cd/m2 |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 120 W |