| Valmistaja | LG |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DVI-D | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 16 700 000 väriä, 55 tuumaa, 2 500 cd/m2, 1000:1, 9 ms, 178 astetta, 178 astetta, 5000000:1 |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 55 tuumaa |
| Kirkkaus | 2 500 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 9 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 5000000:1 |
| Mitat | |
| Leveys | 1238,4 mm |
| Korkeus | 712,4 mm |
| Syvyys | 89 mm |
| Paino | 25,6 kg |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,7 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 56 Hz |