| Valmistaja | LG |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| 3D-televisio | On |
| Ultra HD | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| HDMI-liitinten määrä | 4 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 33,7 kg |
| Leveys | 1 452 mm |
| Korkeus | 851 mm |
| Syvyys | 60 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 65 tuumaa |
| Halkaisija | 164 cm |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 2 160 px |
| Resoluutio (korkeus) | 3 840 px |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Katselukulma | |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-S | On |
| DVB-T2 | On |
| DVB-S2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 152 W |
| Tuetut palvelut | |
| Viaplay | On |
| SF Anytime | On |
| Headweb | On |