| Valmistaja | LG |
| Valmistajan tuotesivu | www.lg.com/uk/blu-ray-dvd-players-recorders/lg-BP250/reviews |
| Mitat | |
| Leveys | 270 mm |
| Korkeus | 43 mm |
| Syvyys | 195 mm |
| Verkko-ominaisuudet | |
| Ethernet | On |
| Tuetut formaatit | |
| Blu-ray | On |
| DVD (PAL) | On |
| CD | On |
| MP3 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 12 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Liitännät | |
| RJ-45 | On |
| HDMI-lähtö | On |
| Komposiittivideolähtö | On |
| Ääni | |
| DTS | On |