| Valmistaja | LG |
| Blu-ray | On |
| 3D-tuki | On |
| Mitat | |
| Leveys | 270 mm |
| Korkeus | 43 mm |
| Syvyys | 195 mm |
| Paino | 0,85 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| Ethernet | On |
| WLAN-valmius (USB) | Ei |
| Tuetut formaatit | |
| DVD (PAL) | On |
| CD | On |
| AVCHD | On |
| JPEG | On |
| MPEG-4 | On |
| MKV | On |
| H.264 | On |
| MOV | On |
| Ääni | |
| Dolby Digital | On |
| DTS | On |
| DTS-HD | On |
| Dolby TrueHD | On |