| Valmistaja | LG |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Puskurimuisti | 4 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 144 mm |
| Korkeus | 14,6 mm |
| Syvyys | 156 mm |
| Paino | 270 g |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Kirjoitusnopeus | |
| CD-R (max) | 10x |
| CD-RW (max) | 4x |
| DVD+R (max) | 2,4x |
| DVD-RW (max) | 2x |
| DVD+RW (max) | 2,4x |
| DVD-RAM (max) | 2x |
| DVD+R DL (max) | 2,4x |
| DVD-R DL (max) | 2x |
| DVD-R (max) | 2x |
| BD-R | 2x |
| BD-R DL | 2x |
| BD-RE | 2x |
| Lukunopeus | |
| CD | 24x |
| DVD | 8x |
| Blu-ray | 6x |
| Asennustapa | |
| Ulkoinen | On |