| Valmistaja | LG |
| Mitat | |
| Leveys | 146 mm |
| Korkeus | 41,3 mm |
| Syvyys | 172 mm |
| Paino | 700 g |
| Liitännät | |
| SATA | On |
| Väri | |
| Musta | On |
| Lukunopeus | |
| DVD+R (max) | 18x |
| DVD-RW (max) | 13x |
| DVD+RW (max) | 13x |
| DVD-RAM (max) | 12x |
| DVD+R DL (max) | 12x |
| DVD-R DL (max) | 12x |
| DVD-R (max) | 18x |
| CD | 48x |
| DVD | 12x |
| Asennustapa | |
| Sisäinen | On |
| Vaaka-asennus | On |