| Valmistaja | LG, DELL |
| Bluetooth | On |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Java | On |
| Sähköposti | On |
| Videokuvan toisto | On |
| Toimintataajuudet | GSM 850/900//1800/1900 |
| Puheaika (maksimi) | 6 h |
| Soittoäänet | Midi/polyfoniset |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS/Video MMS |
| Kalenteri | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 300 h |
| Soittoäänien lataus | On |
| Hälytystoiminto | On |
| EDGE | On |
| HSDPA | On |
| Liitettävyys | |
| 3G | On |
| USB | On |
| Versio | 2.1 |
| GPRS | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8 Mpx |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | MicroSD |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 1 500 Mt |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 777 216 väriä |
| Resoluutio | 800 x 480 px |
| Resoluutio (leveys) | 800 px |
| Resoluutio (korkeus) | 480 px |
| Mitat | |
| Pituus | 105 mm |
| Leveys | 52,5 mm |
| Paksuus | 13,5 mm |
| Paino | 127 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 1 000 kpl |
| Akku | |
| Akkukesto | 1 000 mAh |
| Muotoilu | |
| Liukukansi | On |