| Valmistaja | LG |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Puskurimuisti | 1 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 144 mm |
| Korkeus | 14 mm |
| Syvyys | 137,5 mm |
| Paino | 200 g |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Kirjoitusnopeus | |
| CD-R (max) | 24x |
| CD-RW (max) | 8x |
| DVD+R (max) | 8x |
| DVD-RW (max) | 6x |
| DVD+RW (max) | 8x |
| DVD-RAM (max) | 5x |
| DVD+R DL (max) | 6x |
| DVD-R DL (max) | 6x |
| DVD-R (max) | 6x |
| Lukunopeus | |
| CD | 24x |
| DVD | 8x |
| Asennustapa | |
| Ulkoinen | On |